ردکردن این

روش های تمیز کردن انواع لکه بر روی مبل

مبلمان، یکی از اجزای اصلی دکوراسیون منزل می باشد که در زیبایی آن تاثیر بسزایی دارد. گاهی اوقات ممکن است بنابه دلایلی، مبل کثیف شده و لکه هایی بر روی ان قرار بگیرد که ظاهری زشت و زننده پیدا می کند. در این صورت  لازم است این لکه ها به روش اصولی و با دقت، به طوریکه به پارچه ی مبل آسیبی وارد نشود، تمیز شده و از بین برود. از همین رو ما قصد داریم در این پست، راهکار هایی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن به راحتی میتوان انواع مبل را تمیز کرد. از همین رو پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست، همراه ما باشید.

 

روش های تمیز کردن انواع لکه بر روی مبل

در این قسمت روش هایی را برای از بین بردن انواع لکه بر روی مبل ارائه می دهیم که بسیار مفید می باشد. اما گاهی اوقات ممکن است لکه به گونه ای باشد که به راحتی از بین نرود و یا مدت زمان زیادی از آن گذشته باشد. بهترین کار این است که با خیال راحت مبل خود را به قالیشویی حکیم بسپارید تا مبل شما به بهترین نحو ممکن شسته و تمیز شود. قالیشویی حکیم، بهترین مبل شویی در اصفهان می باشد که با دراختیار داشتن ضمانت نامه کتبی سلامت و با حضور در محل، علاوه بر انواع فرش، مبلمان را با مواد با کیفیت و دستگاه های پیشرفته شسته و تحویل مشتری می دهد.

از بین بردن لکه بستنی از روی مبل

یکی از لکه های سرسخت بر روی مبل، لکه ی بستنی است. برای از بین بردن لکه ی بستنی از روی مبل کافیست تا جایی که ممکن است با استفاده از قاشق سطح لکه را بتراشید و بعد، با یک پارچه ی خشک و تمیز، لکه را پاک کنید. در مرحله ی بعدی، محلولی از آب و ماده شوینده آماده کنید و با دستمال بر روی لکه بکشید. این کار را مدام تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود.

از بین بردن لکه چربی از روی مبل

نحوه از بین بردن لکه چربی بر روی مبل به این صورت است که اگر جنس مبل از چرم بود، کافیست یک پارچه ی نم دار را بر روی لکه بکشید تا از بین برود، در غیرانیصورت، یک عدد کاغذ خشک را بر لکه قرار داده و اتو را بر روی آن فشار دهید تا پاک شود. توجه کنید که اتو مستقیم با مبل در تماس نباشد.

از بین بردن لکه جوهر از روی مبل

یکی دیگر از انواع لکه های سرسخت بر روی مبل، لکه ی جوهر است. برای از بین بردن لکه جوهر از روی مبل، کافیست محل مورد نظر را کمی خیس کرده و بر روی آن نمک بپاشید، سپس با استفاده از پنبه، آنقدر بر روی لکه بکشید تا کاملا از بین برود. در صورتی که هنوز آثاری از لکه بر روی مبل باقی مانده بود، میتوانید از محلول آب و پودر دستی نیز استفاده کنید.

از بین بردن لکه خون بر روی مبل

برای از بین بردن لکه ی خون از روی مبل، کافیست مقداری نشاسته را با آب مخلوط کرده تا به حالت خمیری دربیاید. سپس، خمیر به دست آمده را بر روی لکه قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند. پس از خشک شدن خمیر، با استفاده از قاشق آن را بتراشید و با برس محل مورد نظر را تمیز کنید.

از بین بردن لکه آب بر روی مبل

به وجود امدن لکه ی آب بر روی مبل، معمولا به دلیل املاح موجود در آب است. از همین رو بهتر است برای تمیز کردن آن، از آبی استفاده کنید که املاح کمتری داشته باشد. برای تمیز کردن لکه آب، کافیست پارچه ای نمدار را  بر روی محل مورد نظر کشیده و بلافاصله با سشوار خشک کنید. در صورتی که هنوز ردی از لکه بر روی مبل باقی مانده بود، مبتوانید از محلول نمک و الکل، سرکه و آب و همچنین صابون و آب و ولرم نیز استفاده کنید.

نکات مهم در لکه بری مبل

برای از بین بردن انواع لکه از روی مبل لازم است به چند نکته اساسی توجه کنید که عبارتند از:

درصورت ایجاد هر نوع لکه بر روی مبل، هر چه سریع تر برای از بین بردن آن اقدام کنید.

هنگام تمیز کردن مبلمان، به برچسب و جنس مبل توجه کنید.

قبل از لکه گیری، مبل خود را گردگیری کنید

از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید.

 

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

آخرین مطالب