ردکردن این

آیا تمیز کردن مبل با شامپو فرش امکان پذیر است؟

آیا تمیز کردن مبل با شامپو فرش امکان پذیر است؟

یکی از اصلی ترین ارکان دیزاین داخلی خانه و محیط های کاری، مبلمان هستند که در جذب آلودگی پتانسیل زیادی دارند. هر چند که توصیه می شود از قالیشویی مجاز در اصفهان مانند قالیشویی حکیم برای شستشوی مبل های خود استفاده کنید؛ اما می توانید به راحتی در منزل و با استفاده از مواد تمیز کننده مختلفی مانند شامپو فرش، مبلمان را تمیز کرده و شستشو داد. در این مطلب می خواهیم با تکنیک های شستن مبل با شامپو فرش بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.
نکته حائز اهمیت این است که حروف مختلفی مانند x، s، w، w/s و… بر روی برچسب مبلمان نوشته شده است که هر یک از آن ها معنای خاصی دارد و نشان می دهد که مبل های شما نسبت به مواد مختلف به چه میزان حساسیت دارد. برای آنکه مطمئن شوید که آیا شستن مبل با شامپو فرش مشکلی را به وجود می آورد یا نه، بهتر است در ابتدا با تست کردن آن بر روی لکه های موضعی مبل و در صورت مشاهده نشدن تغییر رنگ، سپس از آن برای قسمت های دیگر مبل استفاده کنید.

لکه گیری مبل

مراحل شستن مبل با استفاده از شامپو فرش

پس از آنکه متناسب با نوع مبلمان، شامپوی مناسب انتخاب کردید و تست کردن آن را بر روی مبل انجام دادید، نوبت به مراحل دیگر می رسد که باید آن ها را اجرایی کنید. در ادامه به تفصیل این مراحل می پردازیم.

لکه گیری مبل با جارو کشیدن

قبل از استفاده از شامپو فرش باید هر گونه گرد و غبار موجود بر روی مبل با استفاده از جاروبرقی از بین برود؛ به دلیل اینکه گرد و خاک ها در هنگام استفاده از شامپو فرش به درون بافت نفوذ کرده و باعث می شود که پارچه مبل سفت شود.

آماده کردن محلول شامپو فرش

بعد از تمیز کردن سطح مبلمان با جاروبرقی، شامپو کردن مبل را باید انجام دهیم. برای این کار لازم است که شامپو را به اندازه ای که بر روی برچسب آن نوشته شده است به یک سطل آب ولرم اضافه کنید و با یک جفت دستکش مناسب آن را مخلوط کنید تا کف کند. نکته حائز اهمیت اینکه، سرویس خدمات قالیشویی ارزان اصفهان با بهترین مواد شوینده و متناسب با الیاف مبلمان منزل انجام می شود. 

شستن مبل با شامپو فرش

پس از آماده شدن محلول، در این مرحله باید با یک اسفنج تمیز و با دقت کامل همه قسمت های مبل را تمیز کرده و بعد از گذشت چند دقیقه با یک دستمال پاکیزه، کف های اضافی روی مبل را تمیز کنید. سپس یک پارچه پاکیزه دیگر را خیس کنید و موقعی که آب آن را به خوبی گرفتید، سطح مبل را به خوبی دستمال کشی کنید. بهتر است بعد از هر دفعه دستمال کشی، دستمال را به درستی شسته و برای دیگر قسمت های مبل از آن استفاده کنید.

خشک کردن مبلمان

پس از انجام مراحل بالا، لازم است مبل را در مقابل پنکه، کولر و یا در فضایی مناسب قرار دهید تا کاملاً خشک شود. پیشنهاد می کنیم بعد از شستشوی مبل با شامپو فرش، چند ساعتی بر روی آن نشنید.

درست است که یکی از راهکارهای ساده و سریع برای از بین بردن لکه ها و آلودگی های مبل، شستن آن با شامپو فرش است؛ اما این روش می تواند مزایا و معایبی هم به همراه داشته باشد. همچنین اگر لکه های سطح مبل جزئی باشد، می توان با توجه به روش های گفته شده آن را در منزل تمیز کرد ولی اگر میزان کثیفی مبل ها زیاد باشد، توصیه می کنیم از خدمات قالیشویی ما استفاده کنید؛ زیرا، از نیروهای حرفه ای، دستگاه های مدرن و مواد شوینده مخصوص هر نوع مبلی برخوردار است و با اصولی ترین روش، خدمات مبل شویی در اصفهان را انجام می دهد. لازم به ذکر است که قالیشویی حکیم از برخی قالیشویی های موجود در محدوده شهر اصفهان از جمله قالیشویی خانه اصفهان نیز پشتیبانی می کند. هدف ما رضایت کامل شما مشتریان عزیز می باشد. 

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

آخرین مطالب